Niedziela Św. Rodziny – 27.12.2015 r.

1. Dzisiaj w niedzielę, 27 grudnia, obchodzimy święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa. Cała oktawa świąt Bożego Narodzenia sprzyja rozważaniu, jak ważna dla naszego życia doczesnego i wiecznego jest rodzina. Polećmy więc Bogu w ofierze Mszy Świętej nasze rodziny. Zapraszam wszystkie małżeństwa sakramentalne, na każdej Mszy Św. odnowienie przyrzeczeń małżeńskich.
  2. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
    • W poniedziałek 28 grudnia – Św. Młodzianków
    • W czwartek 31 grudnia – Św. Sylwestra, papieża. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację i nabożeństwo dziękczynne za miniony rok.
    • W piątek 1 stycznia – Św. Bożej Rodzicielki Maryi. Rozpoczynamy Nowy Rok 2016. Msze św. w porządku niedzielnym: 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00 i po południu 18.00. Jest to Światowy Dzień Modlitw o pokój. Jest to również I piątek miesiąca.
    • W sobotę 2 stycznia – Św. Bazylego Wielkiego i Grzegorza z Nazjanzu – I sobota miesiąca.
    • W sobotę 2 stycznia – kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych po rannych Mszach św. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
    • 3 stycznia zapraszamy na godzinę 19 po Mszy św. wieczornej wystąpi Zespół Filharmoników Gdańskich wraz z Zespołem wokalnym Fan Club Skaldowie. Zapraszamy na wspólne kolędowanie z artystami.
  5. Bóg zapłać wszystkim, którzy przyczynili się do przygotowania i wystroju świątyni na przeżycie świąt Bożego Narodzenia. Księżom, Siostrom zakonnym, Służbie Liturgicznej i starszym ministrantom, panom kościelnym, panu organiście, zespołowi muzycznemu, państwu Zakrzewskim, panu Daszkiewiczowi, paniom z Caritasu, wszystkim wspólnotom parafialnym. Wszystkim za okazaną pomoc składam serdeczne Bóg zapłać.
  6. Jeszcze raz serdeczne Bóg zapłać wszystkim parafianom za dary i ofiary składane dla rodzin biednych i potrzebujących.
  7. W tym tygodniu czekamy na właściwą pogodę, aby umieścić 4 zegary wieżowe. Bóg zapłać za każdą ofiarę i modlitwę w tej intencji. Do tej pory udało się zebrać 31.250 zł. Ofiarę złożyło 295 rodzin.
  8. Porządek Kolęd:
    • Wtorek – 29.12. – Bądkowskiego 3 -13