IV Niedziela Zwykła – 31.01.2016 r.

2. Dzisiaj w niedzielę 31 stycznia będzie dodatkowa kolęda. Rodziny, które nie miały możliwości przyjęcia kapłana w normalnym terminie, mogą po Mszy św. w zakrystii zamówić kolędę na podany dzień.
  3. W lutym są jeszcze wolne intencje na rannych Mszach św. Zachęcamy do zamawiania Mszy św. za naszych drogich żywych i umarłych.
  4. Koncelebrowaną Mszę św. dziękczynną w intencji wszystkich rodzin, które przyjęły wizytę duszpasterską – kolędę kapłani odprawią w dniu dzisiejszym o godz. 13.00.
  5. Również dzisiaj w niedzielę 31. 01 o godzinie 13.00 zapraszamy na Mszę św., w której modlić się będziemy za ofiary wybuchu gazu przy ul. Struga. Zapraszamy serdecznie.
  6. Wiemy, że dzisiaj jest dużo różnego rodzaju oszustów, którzy chcą wyłudzić pieniądze, zwłaszcza od ludzi starszych, dlatego chcemy zorganizować warsztaty „Senior na plus dla osób 55 i więcej lat. Warsztaty odbędą się 3 lutego od godziny 10.30 w salce katechetycznej. Zapisy w zakrystii lub w biurze.
    • W poniedziałek 1 lutego zmianka tajemnic różańca po wieczornej Mszy św.
    • We wtorek 2 lutego – Święto Ofiarowania Pańskiego przeżywamy Światowy Dzień Życia Konsekrowanego. Jest to tradycyjne wspomnienie Matki Bożej Gromnicznej, zachęcamy, aby przynieść ze sobą świece, które poświęcimy. Dzieci I Komunijne wraz z rodzicami zapraszamy na Mszę św. o godz. 17.00 w czasie, której poświecimy świece. Wspólnota Franciszkańska zaprasza na spotkanie o godz. 16.30.
    • W środę 3 lutego – Św. Błażeja, biskupa, patrona od chorób gardła. Błogosławieństwo gardeł w czasie każdej Mszy św.
    • W najbliższy czwartek, jest to I czwartek miesiąca, modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
    • W piątek 5 lutego – Św. Agaty, dziewicy i męczennicy. Jest to I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
    • W sobotę 6 lutego – Św. Pawła Miki i Towarzyszy, męczennicy.
    • Również w sobotę 6 lutego – I sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz swoich chorych odwiedzi w przyszłym tygodniu. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św.
    • W przyszłą niedzielę rozpoczyna się Światowy Tydzień Małżeństw. Zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na modlitwę małżonków poprowadzoną przez Domowy Kościół.
    • Również w przyszłą niedzielę taca przeznaczona jest na nasze zegary. Kończymy zbiórkę ofiar na ten cel. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Ofiarę złożyło około 500 rodzin.
  8. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. Maria Buszman z ul. Zagórna l. 68
    • Śp. Krystyna Zarzycka z ul. Zosi l. 91