V Niedziela Zwykła – 7.02.2016 r.

2. Dzisiaj w niedzielę rozpoczyna się Światowy Tydzień Małżeństw. Zapraszamy po wieczornej Mszy Św. na modlitwę małżonków poprowadzoną przez Domowy Kościół.
  3. W dniu dzisiejszym taca przeznaczona jest na nasze zegary. Kończymy zbiórkę ofiar na ten cel. Bóg zapłać za każdą ofiarę. Ofiarę złożyło około 510 rodzin.
    • W środę 10 lutego – Św. Scholastyki, dziewicy – Popielec. Wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres pokuty. Dzień ten jest obowiązkowym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post. Msze Św. rano o godz. 7.00, 8.00, 9.00, po południu o godz. 17.00, 18.00 i 19.00.
    • W czwartek 11 lutego – NMP z Lourdes, Światowy Dzień Chorych. Wszystkich starszych, chorych zapraszamy na Mszę św. o godz. 10.00 połączoną z przyjęciem sakramentu chorych i błogosławieństwem Lourdzkim. Prosimy o przekazanie informacji chorym i starszym oraz o pomoc w dotarciu lub dowiezieniu do kościoła.
    • Ks. Proboszcz i Ks. Marcin Junior swoich chorych odwiedzą w sobotę 13 lutego.
    • Spotkanie dla rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się w przyszłą niedzielę 14 lutego po wieczornej Mszy św. około godziny 19.00. Natomiast młodzież bierzmowaną zapraszamy w tym tygodniu na Mszę św. w środę popielcową.
  5. We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30.
  6. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00. Kazania głosił będzie Ks. diakon Marek Górzyński, który rozpoczyna w naszej Parafii praktykę diakońską, jednocześnie dziękujemy za posługę ks. diakonowi Arturowi.
  7. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne, rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 6 marca.
  8. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. Henryka Cukierskiego z ul. Bądkowskiego l. 61
    • Śp. Michała Biełun z ul. Bądkowskiego l. 44