I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 14.02.2016 r.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
    • Spotkanie dla rodziców kandydatów do Sakramentu Bierzmowania odbędzie się dzisiaj w niedzielę 14 lutego po wieczornej Mszy św. około godziny 19.00.
    • W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
    • We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00. Kazania głosił będzie Ks. diakon Marek Górzyński.
    • Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne, rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 6 marca. Natomiast dla dzieci i młodzieży od V Niedzieli Wielkiego Postu.
    • W przyszłą niedzielę ofiary złożone do puszek są przeznaczone na potrzeby misji – Ad Gentes. Jest to Dzień Modlitwy, Postu i Solidarności z Misjonarzami.
  4. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  5. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  6. W naszym kościele w ramach testu wprowadzono nowy System Świeczników Wotywnych – St. Killian’s, uważany za najczystszy, najbezpieczniejszy z obecnie dostępnych.
  7. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. Marian Chełchowski z ul. Malczewskiego l. 65
    • Śp. Ireneusz Wilczyński z ul. Malczewskiego l. 82