III Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2016 r.

2. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
  3. W czwartek 3 marca – I czwartek miesiąca. Modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
    W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. W Wielkim Poście również po Mszy św. w czwartek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu.
  4. W piątek 4 marca – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.30. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00, połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
    We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30.
  5. W sobotę 5 marca – I sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św.
  6. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
    Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  7. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  8. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które rozpoczną się w przyszłą IV niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi ks. Kanonik Remigiusz Langowski, natomiast rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi ks. Rafał Ziemian. Plan rekolekcji dostępny jest w Biuletynie i również przy wyjściu z Kościoła rozłożony na ławkach.
  9. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
  10. Pragnę poinformować że nie udało się otrzymać dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale jeszcze się odwołujemy ponieważ zabrakło niewiele punktów.
    • Śp. Stanisław Stańczyk z ul. Ks. Robaka l.95
    • Śp. Krystian Golenia z ul. Kartuskiej l. 60