III Niedziela Wielkiego Postu – 28.02.2016 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
 3. W czwartek 3 marca – I czwartek miesiąca. Modlimy się o święte i liczne powołania kapłańskie i zakonne.
  W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. W Wielkim Poście również po Mszy św. w czwartek zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu.
 4. W piątek 4 marca – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.30. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00, połączona z nabożeństwem Drogi Krzyżowej. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ.
  We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30.
 5. W sobotę 5 marca – I sobota miesiąca. Kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św.
 6. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
 7. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
 8. Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych, które rozpoczną się w przyszłą IV niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi ks. Kanonik Remigiusz Langowski, natomiast rekolekcje dla dzieci i młodzieży, które rozpoczną się w V niedzielę Wielkiego Postu poprowadzi ks. Rafał Ziemian. Plan rekolekcji dostępny jest w Biuletynie i również przy wyjściu z Kościoła rozłożony na ławkach.
 9. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
 10. Pragnę poinformować że nie udało się otrzymać dofinansowania z Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, ale jeszcze się odwołujemy ponieważ zabrakło niewiele punktów.
 11. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Stanisław Stańczyk z ul. Ks. Robaka l.95
  • Śp. Krystian Golenia z ul. Kartuskiej l. 60
  • Śp. Ewa Schewe z ul. Malczewskiego l. 51
  • Śp. Anna Maciarz l. 100

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.