IV Niedziela Wielkiego Postu – 06.03.2016 r.

2. Dzisiejsza niedziela jest w tradycji Kościoła nazywana niedzielą Laetare – niedzielą radości. Z tego powodu widzimy dzisiaj inny kolor szat liturgicznych – róż zamiast postnego fioletu. W połowie Wielkiego Postu Kościół wzywa wiernych do radości, aby wszyscy podejmujący trud przemiany serca wytrwali w nawróceniu.
  3. Od dzisiejszej niedzieli rozpoczynamy rekolekcje Wielkopostne dla dorosłych. Rekolekcje prowadzi ks. Kanonik Remigiusz Langowski. Na ostatnich ławkach i przy ołtarzu Miłosierdzia Bożego są wyłożone programy rekolekcji. Można je zabierać dla siebie i sąsiadów.
  4. W przyszłym tygodniu rozpoczną się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Zieman.
  5. Zmianka Tajemnic żywego Różańca jutro w poniedziałek po Mszy św. o godzinie 18.30.
  6. W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana-Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej.
  7. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej. W Wielkim Poście, również w czwartek po Mszy św. zapraszamy na adorację Najśw. Sakramentu.
  8. We wszystkie piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu – o godz. 17.00 (dzieci) oraz po wieczornej Mszy św. ok. godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracających z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji zapraszamy na Drogę Krzyżową o godz. 19.30. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami.
  9. We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  10. W Niedzielę Palmową czyli 20 marca tak jak w ubiegłym roku zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 11.00 na skwerek przy ulicy Malczewskiego i Kościelnej planujemy przemarsz ulicą Szarą do kościoła. Prosimy wszystkie dzieci o przebranie się w stroje z okresu, kiedy po ziemi chodził Pan Jezus.
  11. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  12. Panie przygotowujące palmy na Niedzielę Palmową proszą o przynoszenie materiału do robienia palm.
  13. Zapraszamy do kiosku parafialnego. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, bardzo ładne paschaliki wielkanocne, można też nabyć medaliki z wizerunkiem św. Jana Pawła II. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. Ryszard Jezierski z ul. Szarej l.