V Niedziela Wielkiego Postu – 13.03.2016 r.

1. Różaniec w intencji Ojczyzny od poniedziałku do piątku o godz. 17.30.
  2. Dzisiaj w niedzielę rozpoczynają się rekolekcje dla dzieci i młodzieży. Rekolekcje poprowadzi ks. Rafał Zieman.
  3. W dzisiejszą niedzielę  zbiórka do puszek na dary dla rodzin potrzebujących naszego wsparcia.
  4. Wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie w środę po wieczornej Mszy św.
  5. W czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na adorację Najśw. Sakramentu po wieczornej Mszy św.
  6. W piątek zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 19.00 na parafialną Drogę Krzyżową, która w tym roku odbędzie się na ul. Ogińskiego. Początek drogi krzyżowej od ul Kościelnej. Prosimy o przyniesienie świec. Sceneria starej ul. Ogińskiego będzie wspaniałym przeżyciem. Zapraszamy serdecznie. Nie będzie Drogi Krzyżowej dla młodzieży.
  7. W Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00.
  8. W Niedzielę Palmową zapraszamy wszystkie dzieci na godzinę 11.00 na skwerek przy ulicy Malczewskiego i Kościelnej; planujemy przemarsz ulicą Szarą do kościoła. Prosimy wszystkie dzieci o przebranie się w stroje z okresu, kiedy po ziemi chodził Pan Jezus.
  9. Już dziś zachęcamy panie i panów do niesienia baldachimu i chorągwi podczas procesji rezurekcyjnej.
  10. W kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  11. Parafia nasza organizuje pielgrzymkę autokarową do Lourdes. Spotkanie w środę w salce parafialnej o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  12. Panie przygotowujące palmy na Niedzielę Palmową proszą o przynoszenie materiału do robienia palm. Chętne osoby do robienia palm prosimy o przybycie w poniedziałek 14 marca o godz. 10.00 do salki katechetycznej.
  13. Zapraszamy do kiosku parafialnego. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego, bardzo ładne paschaliki wielkanocne, można też nabyć medaliki z wizerunkiem św. Jana Pawła II.
    • Śp. Stanisław Zięba z ul. Leśna Góra, l. 89
    • Śp. Andrzej Dziudek z ul. Strajku Dokerów, l. 65