Wniebowstąpienie Pańskie – 08.05.2016 r.

1. Dzisiaj w niedzielę przeżywamy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
  2. Jutro w poniedziałek o godzinie 16.30 młodzież klas III gimnazjum przeżywać będzie udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Bp Wiesław Szlachetka.
  3. W ubiegłą niedzielę na pomoc Ukrainie zebraliśmy 1280 zł. Bóg zapłać.
  4. W środę 11 maja  – wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  5. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  6. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację.
  7. Spowiedź dla dzieci i rodziców i odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych w piątek 13 maja  po południu o godz. 15.30.
  8. W sobotę 14 maja o godz. 11.00 odbędzie się Uroczystość I – Komunii Św. dzieci ze Szkoły Towarzystwa Społeczno-Oświatowego.
  9. W przyszłą niedzielę 15 maja dzieci z naszej parafii przeżyją uroczystość I – Komunii Św. Uroczystość rozpocznie się o godz. 9.30. Serdecznie prosimy parafian, aby Mszę św. o godz. 10.00 pozostawili do dyspozycji rodzin tych dzieci. Prosimy, aby od godz. 9.00 nie parkować samochodów na placu kościelnym. Dzieci I-Komunijne w białym tygodniu będą przychodzić na nabożeństwo majowe i Mszę św. o godzinie 17.30.
  10. Nabożeństwa majowe będą sprawowane po wieczornych Mszach św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Natomiast w każdą sobotę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski połączony z nabożeństwem majowym.
  11. W najbliższy piątek 13 maja o godz. 20.00 gromadzimy się na Mszy św. Fatimskiej zakończonej procesją z Różańcem wokół kościoła. Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosi Ks. Piotr Przyborek.
  12. W tym tygodniu wykonaliśmy obicie pierwszych 15 ławek – koszt obicia ławek wyniósł niespełna 4 tysiące złotych. II część będzie zrobiona we wrześniu.
  13. Chcemy się również pochwalić nowym zabytkiem, który po renowacji na stałe będzie w naszym Kościele.
  14. W dniach 23.09-27.09 2016 parafia nasza organizuje pielgrzymkę „Śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki”. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  15. W związku z 1050 rocznica chrztu Polski w zakrystii i w sklepiku można nabyć kropielniczki na wodę święconą oraz obrazki z okazji tej uroczystości.
  16. Pragnę podziękować za wszystkie ofiary składane na potrzeby parafii. Bóg zapłać.
  17. W zakrystii lub w sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.