Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016 r.

1. Dzisiaj w  niedzielę 15 maja przeżywamy  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
  2. Jutro w poniedziałek 16 maja – drugi Dzień Zielonych Świąt. Święto NMP – Matki Kościoła.
  3. W środę wspólnota Marana-Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  4. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
  5. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację. Również w piątek zapraszamy wszystkie mamy z okazji Dnia Matki na Mszę św. i  montaż słowno-muzyczny dedykowany naszym mamom.
  6. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
  7. Na prośbę parafian Nabożeństwa Majowe w kościele do końca maja sprawowane będą przed  wieczorną Mszą św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Natomiast w każdą sobotę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  8. W czwartek 19 maja święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jednocześnie rocznica śmierci sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
  9. W przyszłą niedzielę 22 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godzinie 13.00 będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz kapłaństwa ks. Adama.
  10. W dniach 23.09-27.09 2016 parafia nasza organizuje pielgrzymkę „Śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki”. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  11. Osoby, które pragną wyjechać na spotkania lednickie proszę o kontakt z ks. Marcinem Juniorem.
  12. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  13. W związku z 1050 rocznicą chrztu Polski w zakrystii i w sklepiku można nabyć kropielniczki na wodę święconą oraz obrazki z okazji tej uroczystości.
  14. Do wieczności odeszli:
    • Śp. Irmgarda Plichta, l. 83
    • Śp. Marcin Kujawa, l. 45