Niedziela Zesłania Ducha Świętego – 15.05.2016 r.

 1. Dzisiaj w  niedzielę 15 maja przeżywamy  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego.
 2. Jutro w poniedziałek 16 maja – drugi Dzień Zielonych Świąt. Święto NMP – Matki Kościoła.
 3. W środę wspólnota Marana-Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
 4. W każdy czwartek po wieczornej Mszy św. zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie Kręgu Biblijnego do salki katechetycznej.
 5. W piątek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na Wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adorację. Również w piątek zapraszamy wszystkie mamy z okazji Dnia Matki na Mszę św. i  montaż słowno-muzyczny dedykowany naszym mamom.
 6. Od jutra rozpoczynamy w Kościele okres zwykły.
 7. Na prośbę parafian Nabożeństwa Majowe w kościele do końca maja sprawowane będą przed  wieczorną Mszą św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Natomiast w każdą sobotę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
 8. W czwartek 19 maja święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana, jednocześnie rocznica śmierci sługi Bożego Kardynała Stefana Wyszyńskiego.
 9. W przyszłą niedzielę 22 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy. Na Mszy św. o godzinie 13.00 będziemy przeżywać Srebrny Jubileusz kapłaństwa ks. Adama.
 10. W dniach 23.09-27.09 2016 parafia nasza organizuje pielgrzymkę „Śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki”. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
 11. Osoby, które pragną wyjechać na spotkania lednickie proszę o kontakt z ks. Marcinem Juniorem.
 12. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 13. W związku z 1050 rocznicą chrztu Polski w zakrystii i w sklepiku można nabyć kropielniczki na wodę święconą oraz obrazki z okazji tej uroczystości.
 14. Do wieczności odeszli:
  • Śp. Irmgarda Plichta, l. 83
  • Śp. Marcin Kujawa, l. 45
  • Śp. Marta Grott z ul. Malczewskiego, l. 93
  • Śp. Leszek Andrzejewski z ul. Szarej, l. 64
  • Śp. Jarosław Matusz, l. 55
  • Śp. Gertruda Piskorska  z ul. Asesora, l. 93
  • Śp. Zygmunt Baranowski z ul. Malczewskiego, l. 81

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.