Pielgrzymka Śladami Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki 23-27.09.2016 r.

Plan pielgrzymki

1 dzień – 23.09 (piątek) – wyjazd z Gdańska po Mszy Świętej o godz. 6.00, przejazd do Suchowoli, po drodze jedziemy do Św. Lipki na prezentację organową i zwiedzanie, dalej Suchowola, odwiedzamy dom rodzinny ks. Jerzego w Okopach, przejazd do Sokółki, 17:00 obiadokolacja, wizyta w sanktuarium z ,,Cudowną Hostią”, nocleg w Sokółce.

2 dzień – 24.09 (sobota) godz. 06:30 poranna Msza Święta przed Cudowną Hostią, śniadanie, wyjazd do Supraśla zwiedzamy muzeum ikon 500 lat istnienia, przejazd do Wasilkowa – Święta Woda, dalej do Białegostoku – spotkanie z ks. Kakareko Kustoszem relikwii Bł. ks. Jerzego, wizyta w sanktuarium Bł. Lament – miejsce ukrycia relikwii krwi, Grabarka – góra krzyży, Siemiatycze, nocleg.

3 dzień – 25.09 (niedziela) śniadanie, wyjazd do Warszawy, zwiedzamy z przewodnikiem Warszawę, wejście na Zamek Królewski – Trakt Królewski – Stare Miasto, 13:00 Msza Św. w Sanktuarium Bł. ks. Jerzego na Żoliborzu i zwiedzanie muzeum Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki, wejście do Muzeum Powstania Warszawskiego – zwiedzanie tzw. „kalendarzem powstańczym”, obiadokolacja i nocleg w Niepokalanowie.

4 dzień – 26.09 (poniedziałek) Msza Św., śniadanie, wyjazd do Płocka – zwiedzimy Katedrę Parafialną, której historia datuje się od 1075 r., przejazd do Włocławka, tama – miejsce śmierci, następnie zwiedzimy z przewodnikiem Toruń, przejazd do Górska – miejsce porwania, obiadokolacja i nocleg.

5 dzień – 27.09 (wtorek) Msza Św. w Górsku, śniadanie, przejazd do Bydgoszczy, odwiedzimy kościół pw. Polskich Braci Męczenników (19.X.1984 ostatni Różaniec ks. Jerzego), zwiedzamy Bydgoszcz, obiad w restauracji, wizyta w Pelplinie – muzeum katedralne i wieczorem powrót do Gdańska.

Kosztorys: 650 zł/osoba. W cenie przejazd autokarem z open barem (kawa, herbata, czekolada), 4 noclegi, 4 śniadania, 5 obiadokolacji, opieka pilota i przewodników miejscowych, ubezpieczenie NNW 20 000 zł, bilety wstępu do odwiedzanych obiektów.
Zapisy z wpłatą zaliczki minimum 100 zł do 15.06.16
Pozostała wpłata do 30.08.2016. Liczba miejsc 52