Niedziela Najświętszej Trójcy – 22.05.2016 r.

1. Dzisiaj w niedzielę 22 maja – uroczystość Najświętszej Trójcy.
  2. W środę wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  3. W czwartek 26 maja – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po procesji około 13.00 i 18.00. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.00. Procesja z Najświętszym sakramentem przejdzie ulicami: Kartuską, Tarasami, Zakopiańską i Kartuską do Kościoła. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych okien. Ze szczególną prośbą zwracamy się do wszystkich asyst, aby w procesji uczestniczyły wszystkie chorągwie. Prosimy również panów do niesienia baldachimu i kierowania ruchem. Prosimy także o pomoc przy budowie ołtarzy i zachowaniu powagi i rozmodlenia w czasie procesji. Nie wystawajmy na chodnikach, ale czynnie włączajmy się w śpiew i modlitwę.
  4. Wszystkich parafian, a w szczególności dziewczynki sypiące kwiatki zachęcamy do licznego udziału przez całą Oktawę Bożego Ciała.
  5. Serdecznie prosimy parafian o przynoszenie kwiatów do sypania dla dziewczynek podczas procesji Bożego Ciała.
  6. Próba sypania kwiatów i przymierzanie strojów dla asysty dziewcząt we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy również dzieci które przeżywały w tym roku I komunię św. do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych.
  7. W piątek spotkanie Apostolatu Maryjnego o godzinie 16.30.
  8. Nabożeństwa Majowe w Kościele do końca maja sprawowane są przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.30 Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy. Natomiast w każdą sobotę maja o godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Jasnogórski.
  9. W przyszłą niedzielę na Mszy św. o godzinie  13.00 odbędą się Prymicje ks. Artura i ks. Marka, którzy odbywali w naszej Parafii swoją praktykę diakońską. Zapraszamy serdecznie.
  10. W dniach 23.09-27.09 2016 parafia nasza organizuje pielgrzymkę „Śladami bł. Ks. Jerzego Popiełuszki”. Zapisy w zakrystii lub w biurze parafialnym.
  11. Część ławek zostało obitych materiałem. Ofiary na ten cel złożyło 7 rodzin. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
  12. Osoby, które pragną wyjechać na spotkania lednickie proszę o kontakt z ks. Marcinem Juniorem.
  13. W zakrystii i kiosku parafialnym można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
  14. W związku z 1050 rocznica chrztu Polski w zakrystii i w sklepiku można nabyć kropielniczki na wodę święconą oraz obrazki z okazji tej uroczystości.
  15. Do wieczności odeszli:
    • Śp. Tadeusz Amejko z ul. Malczewskiego l. 76
    • Śp. Bronisława Glińska z ul. Kartuskiej l. 77