XIII Niedziela Zwykła – 26.06.2016 r.

 1. Różaniec w intencji Ojczyzny codziennie o godz. 17.30.
 2. Do końca miesiąca czerwca nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa po wieczornych Mszach św.
 3. Dzisiaj w niedzielę żegnamy ks. Adama Czuja i Ks. Marcina Jarosza, którzy po pięknej pracy w naszej Parafii decyzją ks. Abp. zostali skierowani do nowych parafii. Ks. Adam został skierowany do pracy w parafii św. Bernarda w Sopocie, natomiast ks. Marcin Senior do parafii św. Józefa w Gdyni Leszczynkach.  Dziękujemy za ich posługę w naszej Parafii.
 4. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 5. W tym tygodniu:
  • W środę Uroczystość Apostołów Piotra i Pawła, tradycyjnie ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby Stolicy Apostolskiej – tzw. „Świętopietrze”. Bóg zapłać za złożone ofiary. Dodatkowa Msza św. o godzinie 9.00.
  • W piątek 1 lipca – wynagradzamy Najświętszemu Sercu Pana Jezusa za wszystkie grzechy. Jest to I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 17.30.
  • W sobotę 2 lipca – wynagradzamy Niep. Sercu NMP, po wieczornej Mszy św. nabożeństwo połączone z Różańcem.
 6. Dzisiaj przy wyjściu z Kościoła zbiórka ofiar na pomoc na wyjazdy wakacyjne dla naszych dzieci.
 7. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritasu Archidiecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy wszystkich parafian o wielkim sercu do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
 8. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne będzie czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
 9. W tym tygodniu ofiarę na obicie ławek złożyło 12 rodzin. Bóg zapłać za każdą ofiarę.
 10. 6 lipca w godzinach od 9.00-17.00 będzie podstawiony na naszym placu przy kościele mammobus. Zapraszamy zainteresowanych.
 11. W kiosku i w zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
 12. W tym tygodniu do wieczności odeszła:
  • Śp. Kazimiera Kowalska z ul. Magnoliowej, l. 91

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień