XIV Niedziela Zwykła – 03.07.2016 r.

2. W naszej wspólnocie parafialnej witamy dzisiaj ks. neoprezbitera Pawła Łuczaka, który rozpoczyna posługę duszpasterską. Życzymy mu wielu łask Bożych i opieki naszego patrona Św. Franciszka z Asyżu.
  3. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
    • W poniedziałek 4 lipca – po wieczornej Mszy św. wymiana Tajemnic Różańca św.
    • We wtorek 5 lipca o godzinie 16.30 spotkanie Rodziny Franciszkańskiej
    • W czwartek – I czwartek miesiąca modlimy się o nowe i święte powołania kapłańskie i zakonne oraz o świętość kapłanów
    • W piątek 8 lipca – wspomnienie Św. Jana z Dukli, kapłana
  5. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritasu Archidiecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy drogich parafian do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
  6. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
  7. Niestety duża część pielgrzymów włoskich nie przyjedzie do Gdańska – tylko na Światowe Dni Młodych bezpośrednio do Krakowa. W tym tygodniu będziemy informować rodziny telefonicznie.
  8. W kiosku i zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
    • Śp. Marzenna Mathea z ul. Kolonia Zręby, l. 62
    • Śp. Wiesława Wójcik z ul. Kartuskiej, l. 59