XV Niedziela Zwykła – 10.07.2016 r.

2. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
    • Jutro w poniedziałek 11 lipca – święto Św. Benedykta – opata, patrona Europy
    • W środę 13 lipca zapraszamy o godz. 20.00 na Mszę św. Fatimską połączoną z procesją wokół kościoła z rozważaniem tajemnic Różańca św. Prosimy zabrać ze sobą świece. Mszy św. będzie przewodniczył i wygłosi homilię ks. Andrzej Wilczewski
    • W piątek 15 lipca – Św. Bonawentury, biskupa i doktora Kościoła
    • W sobotę 16 lipca – NMP z Góry Karmel – Matki Bożej Szkaplerznej
  4. Nasz Parafialny Zespół Caritas uczestniczy w akcji Caritasu Archidiecezji Gdańskiej: „Tornister pełen uśmiechu”. Dlatego są rozprowadzane wśród chętnych parafian puste plecaki, do których będzie można zakupić przybory szkolne. Wypełnione plecaki należy w połowie sierpnia przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować dzieci z ubogich rodzin naszej parafii. Zachęcamy drogich parafian do pomocy i licznego udziału w tej akcji charytatywnej.
  5. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
  6. W przyszłą niedzielę 17 lipca – rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie nowych pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
  7. Niestety duża część pielgrzymów włoskich nie przyjedzie do Gdańska – planowana liczba 28 osób – tylko na Światowe Dni Młodych bezpośrednio do Krakowa. W tym tygodniu będziemy informować rodziny telefonicznie.
  8. W kiosku i zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
    • Śp. Krystyna Cymanowska z ul. Kartuskiej, l. 78
    • Śp. Jadwiga Kacińska z ul. Słoneczna Dolina, l. 82