XVI Niedziela Zwykła – 17.07.2016 r.

2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
    • W piątek 22 lipca – wspomnienie Św. Marii Magdaleny,
    • W sobotę 23 lipca – święto Św. Brygidy, zakonnicy,
  4. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
  5. Dzisiaj w niedzielę 17 lipca – rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Natomiast 24 lipca po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie nowych pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
  6. Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zbliżają się wielkimi krokami. Zanim młodzi z całego świata spotkają się z papieżem Franciszkiem w stolicy Małopolski, będą chcieli poznawać polską religijność i kulturę w różnych diecezjach naszej ojczyzny. Ponad trzy tysiące osób spędzi okres przygotowań w Gdańsku i jego okolicach. Na terenie naszej parafii będzie przebywać grupa 28 Włochów. Natomiast oprócz tego jeszcze grupa z Francji. Rodziny w których zamieszkają nasi goście zostali powiadomieni telefonicznie. Zapraszam na spotkanie organizacyjne jutro w poniedziałek o godzinie 19.00. Powitanie i początek Światowych Dni Młodzieży w Archidiecezji Gdańskiej 20.07. w  środę w godzinach popołudniowych.
  7. W kiosku i zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
    • Śp. Henryk Kaszubowski, z ul. Malczewskiego, l. 73
    • Śp. Wandę Mazurowską l. 88