XIX Niedziela Zwykła – 07.08.2016 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
 3. Rozpoczynamy nowy miesiąc sierpień. Sierpień to miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tym miesiącu za wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, prosząc o dar trzeźwości. Niech nasza wstrzemięźliwość wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla wszystkich uzależnionych.
 4. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek 8 sierpnia – św. Dominika
  • We wtorek święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża
  • W środę 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, męczennika
  • W czwartek 11 sierpnia – Św. Klary, dziewicy
  • W piątek 12 sierpnia – Św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika
  • W sobotę 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 20.00 Msza Św. i Różaniec fatimski wokół kościoła. Mszy św. będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. Patryk Turek
 5. 15 sierpnia mija rok od wprowadzenia Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do naszej Parafii. W sobotę 13.08 o godzinie 11.00 wyruszy z Warszawy pielgrzymka 50 osób z Krzyżem od grobu Bł. Ks. Jerzego Popiełuszki na Żoliborzu, następnie około godziny 18.00 nastąpi powitanie krzyża w parafii św. Brygidy. 14.08 o godzinie 10.00 wyruszy Droga Krzyżowa ze Św. Brygidy przez Plac Solidarności, oraz Górę Gradową i ul. Kartuską do naszego Kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć to wspaniałe wydarzenie pątnicze. O godzinie 13.00 uroczysta Msza Św. wprowadzająca krzyż do naszej parafii. Jesteśmy 60 Parafią na świecie, która otrzymuje ten krzyż.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Wypełnione plecaki prosimy do połowy sierpnia przynieść do parafii, abyśmy  pod koniec miesiąca obdarowali nimi dzieci z niezamożnych  rodzin naszej parafii.
 7. Do końca sierpnia biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
 8. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
 9. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Bronisławę Olszewską z ul. Kartuskiej, l. 91
  • Śp. Gertrudę Grabską z ul. Kartuskiej
  • Śp. Mariana Trzeciak z ul. Malczewskiego, l. 71
Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.