XX Niedziela Zwykła – 14.08.2016 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Pamiętajmy o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
 3. 15 sierpnia mija rok od wprowadzenia Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do naszej Parafii. Dzisiaj w niedzielę 14.08 o godzinie 10.00 wyruszy Droga Krzyżowa ze Św. Brygidy przez Plac Solidarności, oraz Górę Gradową i ul. Kartuską do naszego Kościoła. Zapraszamy wszystkich, którzy chcą przeżyć to wspaniałe wydarzenie pątnicze. O godzinie 13.00 uroczysta Msza Św. z zaproszonymi gośćmi wprowadzająca krzyż do naszej parafii. Jesteśmy 60 Parafią na świecie, która otrzymuje ten krzyż.
 4. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i owoców
  • W środę 17 sierpnia – Św. Jacka, kapłana
  • W sobotę 20 sierpnia – Św. Bernarda, opata i doktora Kościoła
  • W sobotę 22 sierpnia – NMP Królowej
 5. Do końca sierpnia biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
 6. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Wypełnione plecaki prosimy przynieść na parafię, aby pod koniec miesiąca obdarować nimi dzieci z niezamożnych rodzin naszej parafii.
 7. W sobotę 6 września zapraszam na mini Pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Swarzewie i do miejsca męczeństwa w Piaśnicy. Koszt około 40 zł. Pielgrzymka o ile pozwolą warunki pogodowe zakończy się wspólnym ogniskiem.
 8. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
 9. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.