XXII Niedziela Zwykła – 28.08.2016 r.

2. Dzisiaj  w niedzielę o godzinie 13.00 rozpocznie się Msza św. pogrzebowa śp.  Danuty Siedzikówny ps. „Inka” i śp. Feliksa Selmanowicza ps. „Zagończyk” w 70. rocznicę wykonania na nich wyroku śmierci przez oprawców komunistycznych. Wydarzenia te będą miały charakter państwowy z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy.
    • W poniedziałek – Wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
    • W czwartek – Wspomnienie św. Bronisławy
    • W sobotę – Wspomnienie św. Grzegorza Wielkiego
  4. W środę gdańskie obchody „Solidarności” 36 rocznica zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej  i podpisania Umów Sierpniowych z udziałem Prezydenta Rzeczypospolitej Andrzeja Dudy. Msza św. w kościele św. Brygidy o godzinie 17.00.
  5. 1 września przypada 77 rocznica wybuchu II wojny Światowej. Dzień modlitw za poległych.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca.
  7. W czwartek  modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne. Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja.
  8. W piątek 2 września – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ i adoracja Najświętszego Sakramentu.
  9. Z racji I piątku miesiąca zapraszamy wszystkie dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego na godzinę 17.00.
  10. W sobotę 3 września – po rannych Mszach św. – kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Jest to I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św. połączone z Różańcem.
  11. W przyszłą niedzielę 4 września – zapraszamy młodzież rodziców i nauczycieli na Msze św. rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny. Młodzież na godz. 10.00, dzieci z klasy „O” na 11.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania  z sakramentu pojednania.
  12. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu, jako ministranci prosimy o kontakt  z Ks. Marcinem.
  13. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”.
  14. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
  15. Pragnę poinformować, iż w okolicach 15 września otrzymamy pozwolenie na budowę i rozpoczną się prace przy wymianie I części  dachu kościoła 350 m2. Ofiary na ten cel tradycyjnie można składać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  16. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Czesława Karkowska, l. 93
    • Śp. Wiesław Sas, l. 49