XXVI Niedziela Zwykła – 25.09.2016 r.

1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30. W październiku nabożeństwo różańcowe o godz. 17.15.
    • Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana-Tha w środę po wieczornej Mszy św.
    • Drodzy czciciele Bożego Miłosierdzia. Zapraszamy do włączenia się w światowy rytm modlitwy na skrzyżowaniach ulic. Spotykamy się tradycyjnie już 28 września w środę o 15.00. na naszym skrzyżowaniu przy kościele, przy nowej pętli. Niech przez chwilę świat zatrzyma się w zadumie i kontemplacji Bożego Miłosierdzia. Niech przez chwilę ucichnie zgiełk, by mógł być słyszalny święty szept koronki proszącej Pana Boga za prześladowanych chrześcijan i ich prześladowców, o przebaczenie dla nich i o łaskę poznania Boga, o pokój na ziemi, jak również w intencjach ważnych dla społeczności, w której żyjemy.
    • W czwartek 29 września – Święto Św. Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
    • W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • W piątek 30 września – Św. Hieronima, kapłana i doktora Kościoła.
    • W sobotę 1 października – Św. Teresy od dzieciątka Jezus, dziewicy i doktora Kościoła.
  3. W tym roku będziemy gromadzić się razem z dziećmi na nabożeństwie różańcowym na prośbę wielu Parafian przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.15. Matka Boża obiecała, że „ci, którzy zawierzą Mi przez różaniec, nie zginą. To o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie”. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  4. W sobotę 1 października – po rannych Mszach św. od godziny 9.00 Ks. proboszcz uda się z posługą sakramentalną do chorych. Natomiast Ks. Jan i Księża Wikariusze udadzą się do swoich chorych w następną sobotę 8 października.
  5. W przyszłą niedzielę Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus będzie przeżywała konsekrację Kościoła.
  6. Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Franciszka z Asyżu przeżywać będziemy w tym roku we wtorek 4 października. Sumie Odpustowej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię  Ks. Leszek Laskowski. Jest to również dzień imienin Papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.
  7. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości oraz wsparcie materialne.
  8. Ofiary na remont I części dachu tradycyjnie można składać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  9. W zakrystii i w sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.