XXVII Niedziela Zwykła – 02.10.2016 r.

1. Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Franciszka z Asyżu przeżywać będziemy w tym roku we wtorek 4 października. Sumie Odpustowej o godzinie 18.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię  Ks. Leszek Laskowski. Jest to również dzień imienin Papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.
    • Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana-Tha w środę po wieczornej Mszy św.
    • W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • W tym roku będziemy gromadzić się razem z dziećmi  na nabożeństwie Różańcowym – na prośbę wielu Parafian – przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.15. Matka Boża obiecała, że „ci, którzy zawierzą Mi przez różaniec, nie zginą. To o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie”. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
    • W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek miesiąca. Spowiedź św. od godziny 16.00. W tym dniu dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pokuty i Eucharystii będą przeżywały pierwszy etap przygotowań. Poświęcenie Różańca. Zapraszamy również rodziców i babcie i dziadków.
  3. Dzisiaj w  niedzielę Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus przeżywa konsekrację Kościoła
  4. Modlitewne spotkanie Rodziny Franciszkańskiej wraz z wyborami odbędzie się we wtorek 11 października o godzinie 15:00.
  5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVI Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – bądźcie świadkami miłosierdzia”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i biednych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
  6. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
  7. Ofiary na remont I części dachu tradycyjnie można składać po każdej Mszy św. w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania.
  8. W zakrystii i w sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Zygmunt Kopeć z ul. Kolonia Zręby, l. 68
    • Śp. Jan Bylinowski z ul. Kartuskiej, l. 91