XXXI Niedziela Zwykła – 30.10.2016 r.

1. W ostatnią niedzielę października w świątyniach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana, przeżywana jest Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz Kościół był konsekrowany i poświęcony 4 grudnia 1906 r. przez biskupa Rosentretera.
    • Jutro ostatni dzień nabożeństw różańcowych przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.15. Zachęcamy drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
    • We wtorek 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. nie będzie Mszy św. o godzinie 13.00. Procesja za zmarłych z Mszą św. na cmentarzu Emaus o godz. 14.00. 1 listopada zapraszamy na Stary cmentarz „Emaus” o godzinie 20.00 na Różaniec połączony z wypominkami.
    • Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła oraz przy bocznych wyjściach. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym. Dzisiaj w niedzielę 30 października i 1 listopada wypominki można składać u naszych lektorów przy wejściu na cmentarz łostowicki oraz na starym cmentarzu Emaus.
    • W środę 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msza św. o godz. 18.00 w dzień zaduszny i we wszystkie czwartki listopada będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.
    • Od 1 do 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych we wszystkich kościołach i kaplicach spełniając następujące warunki:
      • pobożne nawiedzenie kościoła
      • odmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…
      • spowiedź i Komunia Św.
      • dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.
    • Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana-Tha w środę po wieczornej Mszy św.
    • W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek 3 listopada – modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
    • W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego.
    • W piątek 4 listopada – spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na Mszę Pierwszopiątkową o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwy wynagradzające NSPJ.
    • W sobotę 5 listopada- kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  3. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 19.04 do 28.04. 2017 do Rzymu, Padwy, Loretto, Florencji, Asyżu i Wenecji.
  4. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
  5. W zakrystii i w sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Czesław Plenikowski z ul. Lipowej, l. 64