XXXII Niedziela Zwykła – 06.11.2016 r.

 1. W piątek 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. W naszym Kościele Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00.
 2. Kartki na wypominki są jeszcze wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami codziennie oprócz niedzieli o godzinie 17.15.
 3. W tym tygodniu:
  • Spotkanie wspólnoty Marana-Tha w środę po wieczornej Mszy Świętej
  • W czwartek 10 listopada – Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego.
  • W piątek 11 listopada – Św. Marcina z Tours, biskupa. W piątek 11 listopada rozpocznie się Nowenna przed Jubileuszowym Aktem przyjęcia Jezusa Chrystusa na Króla i Pana
  • W sobotę 12 listopada – Św. Jozafata, biskupa i męczennika
 4. W  niedzielę 20 Listopada w związku z zakończeniem Nadzwyczajnego Roku Miłosierdzia, Rocznicy Chrztu Polski  rozpoczną się w naszej Parafii Rekolekcje Ewangelizacyjne dla dorosłych i młodzieży, które potrwają do środy włącznie. Prowadzone są przez Diakonię domowego Kościoła. Nauki w poniedziałek i wtorek o godzinie 19.30 a w środę Msza św. na zakończenie o godzinie 18.00 Kazania rekolekcyjne będzie głosił ks. Prałat Ojciec duchowny dr Jacek Nawrot.
 5. Parafia organizuje pielgrzymkę autokarową w dniach 19.04 do 28.04. 2017 do Rzymu, Padwy, Loretto, Florencji, Asyżu i Wenecji.
 6. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego
 7. Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota kapłańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 8. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  • Śp. Zofia Mydlak, l. 87
  • Śp. Ryszard Czerwiński, l. 63
  • Śp. Wiesława Kujawska z ul. Bądkowskiego, l. 63
  • Śp. Czesław Święcicki z ul. Ujeścisko, l. 68
  • Śp. Jadwiga Wrzochol z ul. Szarej, l. 71
  • Śp. Daniela Kołodziejek z ul. Stolnika, l. 77
  • Śp. Stanisław Łukowicz z ul. Szarej, l. 87
  • Śp. Stanisław Tomaszewski z ul. Jacka Soplicy, l. 97
  • Śp. Katarzyna Wrycza l. 56
  • Śp. Irena Łopatka l. 69 – pogrzeb jutro w poniedziałek
  • Śp. Piotr Cinka z ul. Kurpińskiego, l. 53 – pogrzeb jutro w poniedziałek