I Niedziela Adwentu – 27.11.2016 r.

 1. Wraz z dzisiejszą I Niedzielą Adwentu rozpoczynamy Nowy Rok Duszpasterski, który przeżywać będziemy pod hasłem „Idźcie i głoście”.
 2. Msze św. „Roratnie” od poniedziałku do soboty o godz. 6.30. Zachęcamy, aby dzieci przynosiły z sobą lampiony. W czasie adwentu w dni powszednie nie będzie Mszy św. o godz. 7.00.
 3. Poświęcone opłatki są rozprowadzane w kiosku, biurze parafialnym, zakrystii  oraz podczas niedzielnych Mszy św. w przedsionkach kościoła. Dochód przeznaczony jest na remont dachu.
 4. W przyszłą niedzielę 4 grudnia – zbiórka do puszek na paczki świąteczne dla biednych rodzin, z inicjatywy Rady Dzielnicy i Parafii. Ofiary można składać również do skarbony przy figurze św. Antoniego. W kaplicy Matki Bożej można do koszy składać produkty żywnościowe o dłuższej przydatności do spożycia dla rodzin potrzebujących. W ramach Akcji Caritasu są również wyłożone torebki charytatywne, które można zabierać i napełnione przynieść przed świętami do kosza przy ołtarzu MB.
 5. Wizytę duszpasterską  zwaną Kolędą rozpoczniemy od poniedziałku  5 grudnia. Wizytę rozpoczniemy w tym roku od ul. Zakopiańskiej, Szarej i Bądkowskiego.
 6. W tym tygodniu:
  • W środę  30 listopada spotkanie dla wspólnoty Marana Tha po wieczornej Mszy św.
  • Również w środę 30 listopada zapraszamy rodziców  dzieci I komunijnych na spotkanie po wieczornej Mszy św. o godzinie 19.00
  • W czwartek 1 grudnia  – I czwartek miesiąca. Modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne
  • Również w czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego
  • W piątek 2 grudnia. Spowiedź na rannych Mszach św. Po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po Mszy św. wieczornej nabożeństwo wynagradzające NSPJ
  • W sobotę 3 grudnia – Św. Franciszka Ksawerego, kapłana. Po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną. Ks. Proboszcz odwiedzi chorych w przyszłą sobotę 10.12. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP
 7. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 8. Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota kapłańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu. W minionym tygodniu z naszej wspólnoty odeszli do wieczności:
  • Śp. Ryszard Jaworski z ul. Bądkowskiego, l. 58
  • Śp. Marianna  Majewska z ul. Pobiedzisko, l. 106
  • Śp. Franciszek Kaszubowski z ul. Kartuskiej, l. 93
  • Śp. Edmund Bieszke, l. 83
  • Śp. Zygmunt Wawryniuk z ul. Szara, l. 62