Uroczystość Chrztu Pańskiego – 08.01.2017 r.

2. Dzisiaj w niedzielę przeżywamy w Kościele Niedzielę Chrztu Pańskiego kierujemy naszą uwagę na Chrystusa rozpoczynającego publiczną działalność i dzieło zbawienia, w które zostaliśmy włączeni przez sakrament chrztu. Niech więc to święto będzie okazją do wspomnienia naszego chrztu świętego i wynikających z niego konsekwencji. W czasie Mszy Św. Odnowienie   przyrzeczeń chrzcielnych. Kończy się liturgiczny okres Bożego Narodzenia i rozpoczyna się okres zwykły.
    • W środę 11 stycznia – spotkanie wspólnoty Marana Tha po wieczornej Mszy Świętej.
    • W niedzielę 15 stycznia – rozpoczyna się Tydzień Modlitw o Jedność Chrześcijan.
    • W przyszłą niedzielę zapraszamy na spotkanie rodziców młodzieży, która przygotowuje się do Sakramentu bierzmowania. Spotkanie odbędzie się w kościele po wieczornej Mszy św.
  4. Pragnę serdecznie podziękować za składane ofiary na obicie ławek i na naszą inwestycję – remontu dachu. Bóg zapłać
  5. W kiosku i Zakrystii można nabywać nowy nr. Gościa Niedzielnego, są również piękne kalendarze z okazji 100-lecia objawień fatimskich.
  6. Porządek Kolęd:
    • Poniedziałek – 09.01. – Malczewskiego 78C, 109, 110; Maryli; Struga; Łostowicka
    • Wtorek – 10.01. – Malczewskiego 78D; Pana Tadeusza parzyste; Ks. Robaka nieparzyste
    • Środa – 11.01 – Macieja; Rusałki; Dobrzyńskich; Bartka; Pana Tadeusza nieparzyste
    • Czwartek – 12.01. – Malczewskiego 78E; Świtezianki; Filaretów; Zosi; Domeyki
    • Piątek –13.01. – Malczewskiego 78F, Asesora
    • Sobota – 14.01. – Malczewskiego 78G; Podkomorzego; Nowogródzka; Filomatów; Ks. Robaka parzyste
    • Poniedziałek – 16.01. – Malczewskiego 78H i 89; Rejenta; Telimeny; Gerwazego
    • Śp. Ewa Hauptmann-Mieszczuk, l. 61