I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 05.03.2017 r.

1. Przeżywamy czas Wielkiego Postu. Niech będzie on dla nas, ludzi wierzących, okazją do przemiany i nawrócenia. Jakże niewiele nieraz potrzeba, aby powagę tego świętego czasu pokuty i modlitwy zakłócić. Miejmy więc oczy otwarte i wyczulone sumienia na głos Boga.
    • Jutro w poniedziałek zmianka tajemnic Żywego Różańca po wieczornej Mszy św.
    • We wtorek spotkanie Franciszkańskiego Zakonu Świeckich o godzinie 16.30. Gdyby ktoś pragną wstąpić do III Zakonu to zapraszamy na spotkanie
    • W środę po wieczornej Mszy św. Wspólnota Marana – Tha zaprasza na spotkanie w salce katechetycznej
    • W czwartek o godzinie 18.00 młodzież klas III gimnazjum przeżywać będzie udzielenie Sakramentu Bierzmowania. Szafarzem sakramentu będzie Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź
    • We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30. Za udział w Gorzkich Żalach i Drodze Krzyżowej możemy uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00
  4. W przyszłą niedzielę II niedziela miesiąca taca przeznaczona jest na ogrzewanie. Bóg zapłać za wszystkie składane ofiary.
  5. Tradycyjnie w kaplicy Matki Bożej wystawiony jest kosz na dary dla rodzin potrzebujących. Prosimy o składanie trwałych produktów żywnościowych. Kosz będzie wystawiony do Niedzieli Palmowej włącznie. Ofiary można również składać do skarbony przy św. Antonim.
  6. Przy wyjściu z kościoła można zabierać skarbonki Caritasu na jałmużnę wielkopostną na pomoc rodzinom biednym i potrzebującym. Skarbonki z ofiarami przynosimy w Wielką Sobotę w czasie święcenia pokarmów.
  7. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. Helena Both z ul. Pana Tadeusza, l. 92