NIEDZIELA TRÓJCY ŚWIĘTEJ – 11.06.2017 r.

1. Od 1 czerwca nabożeństwa czerwcowe ku czci Najświętszego Serca Jezusowego po wieczornej Mszy św.
  3. W najbliższy wtorek 13 maja o godz. 20.00 gromadzimy się na Mszy św. Fatimskiej zakończonej procesją z Różańcem wokół kościoła. Mszy św. przewodniczy i homilię wygłosi Ks. Mateusz Małek.
  4. We wtorek wspólnota Marana Tha zaprasza na spotkanie po wieczornej Mszy św.
  5. W środę o godzinie 9.00 zapraszam serdecznie na Mszę św. z okazji Dnia Leśnika. Pragnę zaprosić wszystkich Parafian w imieniu kapelana Lasów Państwowych i Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Gdańsku.
  6. W środę 10.05 rozpoczął się 7 tygodniowy cykl katechez pt. Seminarium Odnowy Wiary. Kolejne przed ostatnie już spotkanie w najbliższą środę 14.06. Rozpoczęcie o godzinie 19.00.
  7. W czwartek 15 czerwca – Uroczystość Bożego Ciała. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, po procesji około 13.00 i 18.00. Uroczysta suma z procesją do czterech ołtarzy o godz. 10.00. Procesja z Najświętszym sakramentem przejdzie ulicami: Kartuską, Tarasami, Zakopiańską i Kartuską do Kościoła. Pamiętajmy o udekorowaniu naszych okien. Ze szczególną prośbą zwracamy się do wszystkich asyst, aby w procesji uczestniczyły wszystkie chorągwie. Prosimy również panów do niesienia baldachimu i kierowania ruchem. Prosimy także o pomoc przy budowie ołtarzy i zachowaniu powagi i rozmodlenia w czasie procesji. Nie wystawajmy na chodnikach, ale czynnie włączajmy się w śpiew i modlitwę.
  8. Wszystkich parafian, a w szczególności dziewczynki sypiące kwiatki zachęcamy do licznego udziału przez całą Oktawę Bożego Ciała.
  9. Serdecznie prosimy parafian o przynoszenie kwiatów do sypania dla dziewczynek podczas procesji Bożego Ciała.
  10. Próba sypania kwiatów i przymierzanie strojów dla asysty dziewcząt poniedziałek 12.06 o godz. 17.30. Zapraszamy również dzieci które przeżywały w tym roku I komunię św. do udziału w procesji Bożego Ciała w strojach komunijnych. Wszystkie dziewczynki zapraszamy do sypania kwiatów a chłopców do szarf.
  11. Trwają prace remontowe I części dachu nad prezbiterium. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożyło 19 rodzin. Zebraliśmy 2450 zł. Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto. Dzisiaj II niedziela miesiąca taca inwestycyjna.
  12. Jeszcze w dzisiejszą niedzielę na okres pół roku można zdeklarować miesięcznie dowolną kwotę na pomoc mieszkańcom Syrii. Caritas przeznacza około 700 zł miesięcznie dla rodziny w Syrii. Wspólnie możemy wesprzeć w ten sposób kilka rodzin.
  13. W zakrystii i w kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp.. Michał Adamczyk z ul. Kartuskiej, l. 61
    • Śp. Janina Kolańska z ul. Słoneczna Dolina l. 60