VIII Niedziela Zwykła – 26.02.2017 r.

• W środę 1 marca Popielec – wraz z całym Kościołem rozpoczynamy okres pokuty. Dzień ten jest obowiązkowym dniem pokuty, który należy zachować w całym Kościele przez wstrzemięźliwość i post. Msze Św. rano o godz. 7.00, 8.00, 9.00, po południu o godz. 17.00, 18.00 i 19.00
    • W poniedziałek i wtorek przed Popielcem zapraszamy na wystawienie Najświętszego Sakramentu od godziny 16.00. Jest to tzw. Nabożeństwo 40 godzinne
    • Młodzież bierzmowaną zapraszamy w tym tygodniu na Mszę św. o godzinie 19.00 w środę popielcową. Będzie to również pierwszy dzień Nowenny przed Sakramentem Bierzmowania
    • We wszystkie  piątki Wielkiego Postu zapraszamy na Drogi Krzyżowe: rano o godz. 9.00, po południu dzieci o godz. 17.00 oraz po wieczornej Mszy św. o godz. 18.30. Młodzież oraz późno wracający z pracy i wszystkich szukających wyciszenia i refleksji Droga Krzyżowa o godz. 19.30
    • We wszystkie Niedziele Wielkiego Postu nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem Pasyjnym o godz. 17.00
    • Tegoroczne rekolekcje Wielkopostne, rozpoczną się od IV Niedzieli Wielkiego Postu – 26 marca. Rekolekcje prowadził będzie Ojciec Jerzy Krupa ze zgromadzenia Ojców redemptorystów
  3. W poniedziałek 27 lutego – zapraszamy na spotkanie Apostolatu Maryjnego o godz. 16.30 w salce katechetycznej.
  4. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. Spowiedź św. w piątek od godziny 16.00. W sobotę 4 marca – po rannych Mszach św. kapłani odwiedzą chorych z posługą sakramentalną.
  5. W czwartek  2 marca  – zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po wieczornej Mszy św. Po adoracji Krąg biblijny.
  6. Przed Popielcem Kościół w Polsce włącza wiernych w nurt przebłagania za pijaństwo i inne grzechy uderzające w rodziny naszej Ojczyzny, a także wypraszania łaski nawrócenia dla grzeszników.
    Tegoroczny Jubileuszowy 50. Tydzień Modlitw o Trzeźwość Narodu będziemy przeżywać w dniach 26 lutego – 4 marca pod hasłem: Ku trzeźwości Narodu. Zapraszam do podejmowania na czas Wielkiego Postu abstynenckich i trzeźwościowych zobowiązań, które staną się dla innych świadectwem, że życie bez alkoholu może być radosne i pełne.
  7. Zapraszamy do naszego kiosku. Polecamy najnowszy numer Gościa Niedzielnego. Przy wyjściu z kościoła można zabrać do domu nasz biuletyn parafialny z ogłoszeniami.
    • Śp. Irena Białosiewicz z ul. Kartuskiej, l. 86
    • Śp. Irena Rekowska z ul. Bądkowskiego, l. 59