XV Niedziela Zwykła – 16.07.2017 r

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św. Zapraszamy na Msze św. w ciągu tygodnia o godz. 7.00, 7.30 i 18.00.
 3. Dzisiaj w niedzielę 17 lipca – rozpoczyna się Ogólnopolski Tydzień Św. Krzysztofa. Natomiast 23 lipca po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie nowych pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
 4. W tym tygodniu:
  • W czwartek 20 lipca – wspomnienie bł. Czesława
  • W sobotę 22 lipca – Święto Św. Marii Magdaleny
 5. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
 6. Trwają prace remontowe I części dachu nad prezbiterium. Od jutra znowu wchodzą dekarze na dach aby kontynuować pracę. Również elektrycy będą zakładać odgromniki. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożyło 17 rodzin. Zebraliśmy 2100 zł. Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto.
 7. 28 lipca wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Ks. Marcin, który jest przewodnikiem grupy fioletowej prosi o przynoszenie wody mineralnej dla pielgrzymów. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę materiały dla grupy biało-złotej.
 8. Dzisiaj przed kościołem zbiórka do puszek na przeszczep skóry dla Mateusza.
 9. W kiosku i zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Marianna Naduk-Kurowska z ul. Bądkowskiego l. 83
  • Śp. Eryka Bartwicka z ul. Szarej l. 83
  • Śp. Marlena Jabłońska z ul. Ogińskiego l. 57

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.