XVI Niedziela Zwykła – 23.07.2017 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. Rozpoczęły się wakacje i czas urlopowy. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
 3. Dzisiaj w niedzielę 23 lipca po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie nowych pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
 4. W czwartek 27.07 spotkanie Apostolatu Maryjnego o godzinie 16.30. Serdecznie zapraszamy.
 5. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek – wspomnienie św. Kingi
  • We wtorek – św. Jakuba Apostoła
 6. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30-17.30.
 7. Trwają prace remontowe I części dachu nad prezbiterium. Na dachu trwają prace związane z układaniem dachówki i odgromienia dachu. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożyło 18 rodzin. Zebraliśmy 2200 zł. Do tej pory od września zeszłego roku zebraliśmy 63450 zł. Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto. W tym tygodniu również zbiera się komisja konserwatorska w celu weryfikacji dotychczasowych prac.
 8. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki. Dzisiaj będzie poświecenie tych figurek i kto ma chęć wesprzeć nasze działania to zachęcamy do wzięcia takich figurek. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii.
 9. 28 lipca wyrusza kolejna Piesza Pielgrzymka na Jasna Górę. Ks. Marcin, który jest przewodnikiem grupy fioletowej prosi o przynoszenie wody mineralnej dla pielgrzymów. W zakrystii można nabyć za dobrowolną ofiarę materiały dla grupy biało-złotej.
 10. W kiosku i zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
 11. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Krystyna Godycka-Ćwirko z ul. Kolonia Zręby l. 72

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.