XVIII Niedziela Zwykła – 06.08.2017 r.

2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.

3. We wtorek rozpoczęliśmy miesiąc sierpień. Sierpień to miesiąc trzeźwości i abstynencji. Módlmy się w tym miesiącu za wszystkich uzależnionych od alkoholu i ich rodziny, prosząc o dar trzeźwości. Niech nasza wstrzemięźliwość wyprosi u Boga łaskę wytrwania i wyjścia z nałogu dla wszystkich uzależnionych.

4. 15 sierpnia mija dwa lata od wprowadzenia Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do naszej Parafii i rok od przyjęcia Krzyża od grobu bł. Ks. Jerzego. Dlatego w najbliższą niedzielę 13. 08 Jest to dzień rozpoczęcia strajków kazania w naszej Parafii będzie głosił ks. dr Prałat Henryk Jankowski, który odprawiał ostatni Różaniec w kościele Świętych Męczenników w Bydgoszczy razem z Ks. Jerzym było to bezpośrednio przed śmiercią. O godzenie 13.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z zaproszonymi gośćmi.

5. Osoby, które zapisały się na pomoc Rodzina Rodzinie w Syrii, proszę o wpłatę za kolejny miesiąc, terminy mamy do 5 każdego miesiąca. Bóg zapłać. Przypominam, że mamy pod opieką 10 rodzin z Aleppo. Wpłaty należy dokonać na nasze konto z dopiskiem Syria ewentualnie w zakrystii.

– We wtorek 8 sierpnia – św. Dominika
– W środę święto Św. Teresy Benedykty od Krzyża
– W czwartek 10 sierpnia – św. Wawrzyńca, męczennika
– W piątek 11 sierpnia – Św. Klary, dziewicy.
– W sobotę 12 sierpnia – Św. Maksymiliana Kolbego, kapłana i męczennika.
– W przyszłą niedzielę 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 20.00 Msza Św. i Różaniec fatimski wokół Kościoła.

7. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.

8. Trwają prace remontowe I części dachu nad prezbiterium. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożyło 18 rodzin. Zebraliśmy 2250 zł. Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto.

9. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki. Przy wyjściu z kościoła można te figurki zakupić przypominam koszt wyprodukowania 30 zł. Każda złotówka ponad 30 zł to cegiełka na nasze remonty. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii.

10. W kiosku i zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.

– Śp. Brygida Kryszewska z ul. Tarasy l. 90