XIX Niedziela Zwykła – 13.08.2017 r.

2. Serdecznie witamy wszystkich gości przebywających w naszej parafii i życzymy miłego wypoczynku. Nie zapominajmy w tym czasie o modlitwie i uczestnictwie we Mszy św.
  3. Dzisiaj w niedzielę 13 sierpnia tradycyjnie o godzinie 20.00 Msza Św. i Różaniec fatimski wokół Kościoła. Mszy św. będzie przewodniczyć i homilię wygłosi ks. Tomasz Włodarczyk.
  4. 15 sierpnia mija dwa lata od wprowadzenia Relikwii bł. Ks. Jerzego Popiełuszki do naszej Parafii i rok od przyjęcia Krzyża od grobu bł. Ks. Jerzego. Dlatego w najbliższą niedzielę 13. 08 Jest to dzień rozpoczęcia strajków kazania w naszej Parafii będzie głosił ks. dr Prałat Henryk Jankowski, który odprawiał ostatni Różaniec w kościele Świętych Męczenników w Bydgoszczy razem z Ks. Jerzym było to bezpośrednio przed śmiercią. O godzenie 13.00 zapraszamy na uroczystą Mszę Świętą z zaproszonymi gośćmi.
  5. Osoby, które zapisały się na pomoc Rodzina Rodzinie w Syrii, proszę o wpłatę za kolejny miesiąc, terminy mamy do 5 każdego miesiąca. Bóg zapłać. Przypominam, że mamy pod opieką 10 rodzin z Aleppo. Wpłaty należy dokonać na nasze konto z dopiskiem Syria ewentualnie w zakrystii.
    – W poniedziałek – Święto Rocznicy poświęcenia Kościoła archikatedralnego w Gdańsku
    – We wtorek 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia NMP. Msze św. w porządku niedzielnym o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00. Po każdej Mszy św. poświęcenie ziół, kwiatów i owoców
    – W czwartek – wspomnienie Św. Jacka, Kapłana
  7. W okresie wakacyjnym od początku lipca biuro parafialne jest czynne w środy i piątki w godz. 15.30 – 17.30.
  8. Trwają prace remontowe I części dachu nad prezbiterium. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożyło 17 rodzin. Zebraliśmy 2900 zł.. Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto.
  9. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki. Przy wyjściu z kościoła można te figurki zakupić przypominam koszt wyprodukowania 30 zł. Każda złotówka ponad 30 zł to cegiełka na nasze remonty. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii.
  10. Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”. Wypełnione plecaki prosimy przynieść do zakrystii lub do Biura Parafialnego, aby pod koniec miesiąca obdarować nimi dzieci z niezamożnych rodzin naszej parafii.
  11. Rada Dzielnicy Siedlce zaprasza na spotkanie „Zrozumieć Sierpień” 20 sierpnia w godzinach 13-16 przy ulicy Zakopiańskiej 40 przy Domu Sąsiedzkim planujemy grilla oraz wiele innych atrakcji. Wspólne zdjęcie mieszkańców Siedlec zrobimy o godzinie 14.00, Zapraszamy wszystkich na dobrą zabawę i ciągłe poznawanie siebie.
  12. W kiosku i zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego, a także ciekawe książki i dewocjonalia.
    – Śp. Elżbietę Kowalczuk z ul. Pana Tadeusza l. 64

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień