XXI Niedziela Zwykła – 27.08.2017 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu:
  – We wtorek – Wspomnienie Męczeństwo św. Jana Chrzciciela
  – W czwartek po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i Adoracja
  – W piątek – Wspomnienie św. Bronisławy
 3. W środę gdańskie obchody „Solidarności” 37 rocznica zakończenia strajku w Stoczni Gdańskiej i podpisania Umów. Msza św. w kościele św. Brygidy o godzinie 17.00
 4. 1 września przypada 78 rocznica wybuchu II wojny Światowej. Dzień modlitw za poległych.
 5. W tym tygodniu I piątek i I sobota miesiąca
 6. W piątek 1 września – I piątek miesiąca. Spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Msza św. Pierwszopiątkowa dla dzieci o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające NSPJ i adoracja Najświętszego Sakramentu.
 7. Z racji I piątku miesiąca zapraszamy wszystkie dzieci na rozpoczęcie roku szkolnego na godzinę 17.00. Dzieci, które w tym roku przystąpiły do I komunii św. zachęcamy do przystępowania przez najbliższe 9 miesięcy do spowiedzi i komunii św. pierwszopiątkowej.
 8. W sobotę 2 września – po rannych Mszach św. – kapłani udadzą się z posługą sakramentalną do naszych chorych. Jest to I sobota miesiąca. Nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po wieczornej Mszy św. połączone z Różańcem.
 9. We wtorek 5 września zapraszam na mini Pielgrzymkę do Sanktuarium Maryjnego w Swarzewie i do miejsca męczeństwa w Piaśnicy. Koszt około 40 zł.
 10. W niedzielę 10 września – zapraszamy młodzież rodziców i nauczycieli na Msze św. rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny. Młodzież na godz. 10.00, dzieci z klasy „O” na 11.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych. Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania z sakramentu pojednania.
 11. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu, jako ministranci prosimy o kontakt z Ks. Marcinem.
 12. Serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy przyłączyli się do akcji „Tornister pełen uśmiechu”.
 13. PARAFIA PW ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W GDAŃSKU ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 25.02 do 03.03.2018. Spotkanie organizacyjne 4 09 w salce parafialnej o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
 14. W tym tygodniu praktycznie zakończą się prace dachowe nad prezbiterium i zakrystiami Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W ubiegłym tygodniu na ten cel złożyło 10 rodzin. Zebraliśmy 1050 zł. Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto.
 15. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki. Przy wyjściu z kościoła można te figurki zakupić przypominam koszt wyprodukowania 30 zł. Każda złotówka ponad 30 zł to cegiełka na nasze remonty. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii.
 16. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
 17. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 18. Pan odwołał do wieczności:
  – Śp. Maria Jarząbkowska z ul. Macieja l. 73
  – Śp. Leo Pollum z ul. Bądkowskiego l. 91
  – Śp. Władysława Gieryszewska l. 96
  – Śp. Sabina Katulska z ul. Kartuskiej l. 85
  – Śp. Witold Olszewski z ul. Zakopiańskiej l. 67

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.