XXII Niedziela Zwykła – 03.09.2017 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
 2. W tym tygodniu:
  – Jutro w poniedziałek po wieczornej Mszy św. zmianka tajemnic Żywego Różańca
  – Spotkanie Rodziny franciszkańskiej we wtorek o godzinie 16.30
  – Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  – W czwartek 8 września – święto Narodzenia NMP
  – Również w czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu jest to jednocześnie I czwartek miesiąca
 3. W czwartek po Adoracji zapraszamy na I spotkanie chóru Parafialnego. Zapraszamy kobiety i mężczyzn, którzy pragną ubogacać nasze Parafialne Uroczystości śpiewem.
 4. Od przyszłej niedzieli będziemy przeżywać kolejny VII już tydzień wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.
 5. W gablocie można zapoznać się z programem uroczystości odpustowych w sanktuarium Maryjnym w Trąbkach Wielkich i w Swarzewie. Wyjazd pielgrzymów do Swarzewa we wtorek 5. 09 o godzinie 7.30 z placu kościelnego.
 6. W niedzielę 10 września – zapraszamy młodzież rodziców i nauczycieli na Msze św. rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny., dzieci z klasy „O i I ” na 11.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, natomiast Młodzież na godz. 18.00 Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania z sakramentu pojednania.
 7. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej w poniedziałek o godzinie 16:30 lub w czwartek o godzinie 19:00.
 8. Plan spotkań dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Sakramentu Pokuty i Eucharystii, będzie podany przez siostrę Noemi.
 9. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu, jako ministranci prosimy o kontakt z Ks. Marcinem.
 10. Ministrantów młodszych zapraszam na zbiórkę w poniedziałek o godzinie 18.30, natomiast ministrantów starszych i lektorów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy św. wieczornej.
 11. PARAFIA PW ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W GDAŃSKU ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 25.02 do 03.03.2018. Spotkanie organizacyjne 4 09 w salce parafialnej o godzinie 19.00, serdecznie zapraszamy.
 12. Nasza Parafia wspólnie z Parafią Ojca Pio na Ujeścisku organizuje rekolekcje „Kurs Alfa” skierowany do niewierzących i dla katolików pragnących pogłębiać swoją wiarę. Rozpoczęcie rekolekcji w poniedziałek 20 września w parafii Ojca Pio. Zapisy w następną niedzielę po każdej Mszy św.
 13. Bierzmowanie dla dorosłych odbędzie się w poniedziałek 20 września br. o godzinie 17.30 w Bazylice Archikatedralnej w Gdańsku Oliwie. Kandydatów prosimy o zgłaszanie się z metrykami chrztu w biurze parafialnym.
 14. Osoby, które zapisały się na pomoc Rodzina Rodzinie w Syrii, proszę o wpłatę za kolejny miesiąc, terminy mamy do 5 każdego miesiąca. Bóg zapłać. Przypominam, że mamy pod opieką 10 rodzin z Aleppo. Wpłaty należy dokonać na nasze konto z dopiskiem Syria ewentualnie w zakrystii.
 15. W tym tygodniu praktycznie zakończą się prace dachowe nad prezbiterium i zakrystiami. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. W ubiegłym tygodniu na ten cel ofiary złożyło 21 rodzin. Zebraliśmy 2350 zł. Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto.
 16. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki. Przy wyjściu z kościoła można te figurki zakupić przypominam koszt wyprodukowania 30 zł. Każda złotówka ponad 30 zł to cegiełka na nasze remonty. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii.
 17. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
 18. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 19. Pan odwołał do wieczności:
  – Śp. Krystyna Pieczewska z ul. Kolonia Zręby l. 95
  – Śp. Tatiana Słabek l. 64

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.