XXIII Niedziela Zwykła – 10.09. 2017.

XXIII Niedziela Zwykła – 10.09. 2017.

1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30.
2. W tym tygodniu:
3. We wtorek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną, która powstała po Laboratorium Wiary.
4. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
5. W środę 13.09 obchodzimy Dzień Fatimski, zapraszamy na godzinę 20.00 ze świecami na Mszę św., której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ks. Paweł Pieper. Zapraszamy i prośmy o przynoszenie świec.
6. W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu
7. W czwartek święto Podwyższenia Krzyża.
8. W piątek święto Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
9. W czwartek po Adoracji zapraszamy na II spotkanie chóru Parafialnego. Zapraszamy kobiety i mężczyzn, którzy pragną ubogacać nasze Parafialne Uroczystości śpiewem.
10. Od dzisiejszej niedzieli przeżywamy kolejny VII już tydzień wychowania pod hasłem „Maryja wychowawczynią pokoleń”.
11. Dzisiaj w niedzielę 10 września – zapraszamy młodzież rodziców i nauczycieli na Msze św. rozpoczynającą Nowy Rok Szkolny., dzieci z klasy „O i I ” na 11.30. Na tej Mszy św. odbędzie się poświęcenie tornistrów i przyborów szkolnych, natomiast Młodzież na godz. 18.00 Zachęcamy młodzież i dzieci do skorzystania z sakramentu pojednania.
12. Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej w poniedziałek o godzinie 16:30 lub w czwartek o godzinie 19:00,
13. Plan spotkań dla dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do Sakramentu Pokuty i Eucharystii Katecheza w salce parafialnej dla klas III Czwartek o godzinie 16.30 klasy III A i C, w piątek o godzinie 16.30 klasy B i D i o godzinie 17.30 klasa III E i dzieci z innych szkół.
14. Chłopców pragnących służyć przy ołtarzu, jako ministranci prosimy o kontakt z Ks. Marcinem
15. Ministrantów młodszych zapraszam na zbiórkę w poniedziałek o godzinie 18.30, natomiast ministrantów starszych i lektorów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej
16. Spotkanie dla Dzieci Mary w niedzielę o godzinie 10.40. zapraszamy dzieci na spotkanie do salki parafialnej
17. PARAFIA PW ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W GDAŃSKU ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 25.02 do 03.03.2018. zgłosiło się dużo więcej chętnych dlatego próbujemy zrobić pielgrzymkę na dwa autokary.
18. Nasza Parafia wspólnie z Parafią Ojca Pio na Ujeścisku organizuje rekolekcje „Kurs Alfa” skierowany do niewierzących i dla katolików pragnących pogłębiać swoją wiarę. Rozpoczęcie rekolekcji w poniedziałek 20 września w parafii Ojca Pio. Zapisy dzisiaj w niedzielę po każdej Mszy św.
19. W przyszłą niedzielę Wspólnota Domowego Kościoła na prośbę Episkopatu Polski będzie zbierała podpisy w sprawie poparcia ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Chodzi przede wszystkim o zapis dotyczący zabijania dzieci ze względów eugenicznych czyli z powodu choroby. Bardzo prosimy o poparcie tej inicjatywy o przyniesienie dowodu osobistego.
20. Bóg zapłać za każdą ofiarę złożoną na ten cel. Pragnę poinformować że od września ubiegłego roku udało nam się zebrać 82410 zł Ofiary można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto.
21. Z okazji remontu dachu i późniejszych remontów we wnętrzu naszego kościoła przygotowaliśmy figurki św. Franciszka jako cegiełki. Przy wyjściu z kościoła można te figurki zakupić przypominam koszt wyprodukowania 30 zł. Każda złotówka ponad 30 zł to cegiełka na nasze remonty. Te figurki zostały zaprojektowane i wykonane w Częstochowie specjalnie dla naszej Parafii.
22. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
23. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
1. Pan odwołał do wieczności:
Śp. Krystyna Ludwiczak z ul. Malczewskiego l. 56