XXIV Niedziela Zwykła – 17.09.2017 r.

2. Dzisiaj na wszystkich Mszach św. homilię głoszą ojcowie oblaci. Serdecznie witamy o. Łukasza Krauzego, który po Mszy św. będzie rozprowadzał kalendarze.
    • W poniedziałek Święto św. Stanisława Kostki, patrona dzieci i młodzieży. Ministrantów młodszych wraz z Rodzicami zapraszamy na spotkanie w poniedziałek o godzinie 18.45, natomiast ministrantów starszych i lektorów zapraszamy na spotkanie w środę po Mszy Św. wieczornej.
    • We wtorek o godzinie 19.30 zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną, która powstała po Laboratorium Wiary. W programie adoracja i Msza św. o 20.00.
    • Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
    • W czwartek Święto Św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.
    • Spotkanie dla Rodziców dzieci przygotowujących się do sakramentu Spowiedzi św. i I Komunii św. w czwartek o 19.00 w kościele. Zapraszamy wcześniej na adorację.
    • W czwartek po Adoracji zapraszamy na III spotkanie chóru Parafialnego. Zapraszamy kobiety i mężczyzn, którzy pragną ubogacać nasze Parafialne Uroczystości śpiewem. Nie jest wymagana znajomość nut.
    • W sobotę 23 września – wspomnienie Św. Pio z Pietrelciny, prezbitera.
    • Spotkanie dla Dzieci Maryi w niedzielę o godzinie 10.40. Dzieci zapraszamy na spotkanie do salki parafialnej.
    • Rodziców Kandydatów do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na spotkanie w przyszłą niedzielę, 24.09 o godzinie 18.45 po wieczornej Mszy św.
  4. Msza święta dla młodzieży, zwłaszcza Bierzmowanej, w niedzielę o godzinie 18.00. Ta zmiana jest dokonana na prośbę wielu młodych ludzi.
  5. PARAFIA PW ŚW. FRANCISZKA Z ASYŻU W GDAŃSKU ZAPRASZA DO UDZIAŁU W PIELGRZYMCE DO ZIEMI ŚWIĘTEJ w dniach 25.02 do 03.03.2018. Zgłosiło się dużo więcej chętnych, dlatego próbujemy zrobić pielgrzymkę na dwa autokary.
  6. Dzisiaj, w niedzielę, Wspólnota Domowego Kościoła na prośbę Episkopatu Polski zbiera podpisy w sprawie poparcia ustawy o zmianie warunków dopuszczalności przerywania ciąży. Chodzi przede wszystkim o zapis dotyczący zabijania dzieci ze względów eugenicznych, czyli z powodu choroby. Bardzo prosimy o poparcie tej inicjatywy i o przyniesienie dowodu osobistego.
  7. Ofiary na remont dachu można wpłacać tradycyjnie w zakrystii lub w biurze parafialnym w godzinach urzędowania, ewentualnie przelewem na nasze parafialne konto.
  8. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
  9. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Wiktoria Skierka, l. 75.