XXV Niedziela Zwykła – 24.09.2017 r.

 1. Różaniec za Ojczyznę codziennie o godz. 17.30. Zbliża się też wydarzenie „Różaniec do granic” oraz „Różaniec do granic z dziećmi”. Więcej informacji w zakrystii i w zaproszeniu Księdza Arcybiskupa.
 2. Dzisiaj przy wyjściu z kościoła zbiórka ofiar do puszek na utrzymanie Gdańskiego Seminarium Duchownego.
 3. Zapisy dzieci z naszej parafii, które nie chodzą do szkoły nr 14, do przygotowania do I Komunii św. trwają tylko do końca września. Katecheza dla tych dzieci w piątki o godz. 17.30.
 4. Zapisy młodzieży do przygotowania do sakramentu bierzmowania trwają również tylko do końca września. Spotkania kandydatów odbywają się w poniedziałki o 16.30 lub w czwartki o 19.00. Msza św. niedzielna dla nich o godz. 18.00.
 5. W tym tygodniu:
  • Rodziców kandydatów do sakramentu bierzmowania zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godzinie 18.45 po wieczornej Mszy św.
  • Koncert „Wyśniłam sen…, czyli najpiękniejsze fragmenty z musicali” odbędzie się dzisiaj o godzinie 19.00. Serdecznie zapraszamy.
  • W poniedziałek bł. Władysława z Gielniowa. Ministrantów młodszych zapraszamy na spotkanie o godzinie 18.45. Ministrantów starszych zapraszamy wyjątkowo również w poniedziałek o 18.45.
  • We wtorek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną, która powstała po Laboratorium Wiary.
  • W środę św. Wincentego a Paulo. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana–Tha po wieczornej Mszy św.
  • W czwartek św. Wacława, męczennika. Po wieczornej Mszy św. zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu.
  • Ostatnie – czwarte – spotkanie organizacyjne chóru parafialnego odbędzie w czwartek po adoracji. Prosimy o przybycie wszystkie osoby, które się dotychczas zgłosiły oraz tych, którzy się jeszcze wahają, gdyż po tym spotkaniu zapadnie decyzja czy chór powstanie. Na razie zgłosiło się 6 osób. Przypominamy, że nie jest konieczna znajomość nut, a jedynie posiadanie słuchu muzycznego.
  • W piątek święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała.
  • W sobotę św. Hieronima, DK. Zapraszamy na spotkanie grupy biało-fioletowej Gdańskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę o godz. 19.00 do salki parafialnej. Zapraszamy również osoby zainteresowane GPP.
 6. Osoby, które zapisały się na pomoc Rodzina Rodzinie w Syrii, prosimy o wpłatę za kolejny miesiąc, terminy mamy do 5 każdego miesiąca. Bóg zapłać. Przypominamy, że mamy pod opieką 10 rodzin z Aleppo. Wpłaty należy dokonać na nasze konto z dopiskiem: Syria, ewentualnie w zakrystii.
 7. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości i wsparcie materialne.
 8. Ofiary na remont I części dachu tradycyjnie można składać po każdej Mszy św. w zakrystii, w biurze parafialnym w godzinach urzędowania lub przelewem na konto parafialne (dopisek: Remont).
 9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Wanda Jackowiak, l. 81 z ul. Szarej
  • Śp. Józef Dargacz, l. 79

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.