XXVI Niedziela Zwykła – 01.10.2017 r.

 1. Uroczystości Odpustowe ku czci Św. Franciszka z Asyżu przeżywać będziemy w tym roku w środę 4 października. Będzie to jednocześnie dzień wprowadzenia relikwii Św. Franciszka do naszej Parafii. Sumie Odpustowej o godzinie 17.00 będzie przewodniczył i wygłosi homilię Ks. Abp Sławoj Leszek Głódź. Jest to również dzień imienin Papieża Franciszka. W naszych modlitwach pamiętajmy o Ojcu Świętym.
 2. W dniu dzisiejszym rozpoczynamy w naszej Parafii Triduum przed odpustem i wprowadzeniem relikwii. Nauki dzisiaj na każdej Mszy św. oraz jutro i we wtorek o godzinie 18.00. Nauki prowadzi Ojciec marek ze zgromadzenia Ojców Franciszkanów.
 3. W tym tygodniu:
 4. W poniedziałek Zmianka Tajemnic Różańcowych po Mszy św.
 5. Spotkanie Rodziny Franciszkańskiej we worek 3 października o godzinie 16.30.
 6. We wtorek o godzinie 19.00 zapraszamy na spotkanie grupę modlitewną, która powstała po Laboratorium Wiary.
 7. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
 8. W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu. W I czwartek miesiąca Komunia św. pod dwoma postaciami.
 9. W czwartek po adoracji zapraszamy na próbę chóru, dotychczas zgłosiło się tylko 7 osób czyli zbyt mało aby utworzyć chór parafialny,  dlatego wydłużony został czas, w którym można się jeszcze zapisać .
 10. W tym roku będziemy gromadzić się razem z dziećmi na nabożeństwie Różańcowym przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.15. Matka Boża obiecała, że „ci, którzy zawierzą Mi przez różaniec, nie zginą. To o co prosić będziecie przez mój różaniec, otrzymacie”. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
 11. W tym tygodniu przypada I czwartek i I piątek i I sobota miesiąca. W sobotę przed południem kapłani udadzą się do chorych z komunią św. Spowiedź św. w piątek od godziny 16.00.
 12. W przyszłą niedzielę 8 października dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pokuty i Eucharystii będą przeżywały pierwszy etap przygotowań. Poświęcenie Różańca. Zapraszamy również rodziców i babcie i dziadków.
 13. Dzisiaj w niedzielę Parafia św. Teresy od Dzieciątka Jezus przeżywa Odpust Parafialny.
 14. W przyszłą niedzielę zapraszamy na Apel Papieski o godzinie 20.30.
 15. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją ”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”.
 16. Zapisy młodzieży do przygotowania do sakramentu bierzmowania trwają tylko do końca września. Spotkania kandydatów odbywają się w poniedziałki o 16.30 lub w czwartki o 19.00. Msza św. niedzielna dla nich o godz. 18.00.
 17. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
 18. W zakrystii i w sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 19. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Stanisław Kochanek, l. 80
  • Śp. Maria Janicka z ul. Kartuskiej l. 90
  • Śp. Cecylia Woszczyna z ul. Podkomorzego l. 95
  • Śp. Henryk Dąbrowski l. 76
  • Śp. Zyta Ossowska l. 73
  • Śp. Ryszard Kaczmarek z ul. Wojskiego l.58
  • Śp. Danuta Rancew z ul. Wojskiego l. 80

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia, zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.