XXVII Niedziela Zwykła – 08.10.2017 r.

1. Dzisiaj w niedzielę będziemy przeżywać XVII Dzień Papieski pod hasłem: „Jan Paweł II – Idźmy naprzód z nadzieją”. Z tej okazji w całej Polsce są organizowane zbiórki pieniężne na pomoc dla dzieci i młodzieży z małych miejscowości i niezamożnych rodzin, aby mogły uczyć się i studiować. Chciejmy i my naszymi ofiarami wesprzeć to wspaniałe „Dzieło Nowego Tysiąclecia”. O godzinie 20.30 zapraszamy na Apel Papieski.
  2. Dzisiaj w niedzielę 8 października dzieci, które przygotowują się do sakramentu Pokuty i Eucharystii będą przeżywały pierwszy etap przygotowań. Poświęcenie Różańca.
  3. Pragnę podziękować wszystkim, którzy pomogli prze organizacji odpustu i wprowadzenia relikwii św. Franciszka do naszej Parafii. Zapraszamy do nawiedzenia kaplicy św. Franciszka.
  4. We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne o godzinie 19.00. Będzie to tym razem spotkanie adoracyjne.
  5. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  6. W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu.
  7. W piątek 13.10 Msza św. i nabożeństwo fatimskie o 20:00. Ostanie w tym roku Nabożeństwo Fatimskie będzie sprawował i homilię wygłosi Ks. Michał Ratajski. Zapraszamy serdecznie na Mszę św. i Nabożeństwo.
  8. W tym roku będziemy gromadzić się razem z dziećmi na nabożeństwie Różańcowym przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.15. Zachęcamy zatem drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  9. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła oraz przy bocznych wyjściach. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym.
  10. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
  11. Rozpoczęliśmy pracę przy II części dachu od strony Kartuskiej i niespodziewanie, jak sami widzicie, prace przy ogrzewaniu podłogowym kościoła.
  12. W zakrystii i w sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Idzi Różycki z ul. Świtezianki, l.81

Wszystkim Parafianom, którzy obchodzą w tym tygodniu swoje urodziny, imieniny czy jakieś osobiste rocznice składamy najserdeczniejsze życzenia zdrowia i Bożego błogosławieństwa na każdy dzień.