XXX Niedziela Zwykła – 29.10.2017 r.

1. W ostatnią niedzielę października w świątyniach poświęconych, których data poświęcenia nie jest znana, przeżywana jest Uroczystość Rocznicy Poświęcenia Własnego Kościoła. Nasz Kościół był konsekrowany i poświęcony 4 grudnia 1906 r. przez biskupa Rosentretera.
  3. Do wtorku nabożeństwa różańcowe przed wieczorną Mszą św. o godzinie 17.15. Zachęcamy drogich parafian do zapisywania się do wspólnoty Żywego Różańca. Można to uczynić po Mszach św. w zakrystii oraz w biurze parafialnym.
  4. We wtorek zapraszamy na spotkanie modlitewne o godzinie 19.00.
  5. W środę 1 listopada – Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. o godz. 7.00, 8.30, 10.00, 11.30 i 18.00. nie będzie Mszy św. o godzinie 13.00. Procesja za zmarłych z Mszą św. na cmentarzu Emaus o godz. 14.00. 1 listopada zapraszamy na Stary cmentarz „Emaus” o godzinie 20.00 na Różaniec połączony z wypominkami.
  6. Kartki na wypominki są wyłożone z tyłu kościoła oraz przy bocznych wyjściach. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym. Dzisiaj w niedzielę 29 października i 1 listopada wypominki można składać u naszych lektorów przy wejściu na cmentarz łostowicki oraz na starym cmentarzu Emaus.
  7. W czwartek 2 listopada – wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych – „Dzień Zaduszny”. Msze św. o godz. 7.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Msza św. o godz. 18.00 w dzień zaduszny i we wszystkie czwartki listopada będzie sprawowana w intencji zmarłych, za których modlimy się w wypominkach. Różaniec za zmarłych z wypominkami codziennie o godz. 17.15 oprócz niedziel.
  8. Od 1 – 8 listopada można uzyskać odpust zupełny dla dusz w czyśćcu cierpiących za pobożne nawiedzenie cmentarza, odmówienie dowolnej modlitwy za zmarłych. Przez cały dzień Wszystkich Świętych i Dzień zaduszny można uzyskać odpust zupełny za zmarłych we wszystkich kościołach i kaplicach spełniając następujące warunki:
    • pobożne nawiedzenie kościoła
    • odmówienie Ojcze nasz… i Wierzę w Boga…
    • spowiedź i Komunia Św.
    • dowolna modlitwa w intencji Ojca Św.
  9. Zapraszamy na spotkanie wspólnoty Marana – Tha w środę po wieczornej Mszy św.
  10. W tym tygodniu przypada I czwartek, I piątek i I sobota miesiąca. W czwartek 2 listopada – modlimy się o liczne i święte powołania kapłańskie i zakonne.
  11. W piątek 3 listopada – spowiedź na rannych Mszach św. oraz po południu od godz. 16.00. Dzieci zapraszamy na Mszę Pierwszopiątkowa o godz. 17.00. Po wieczornej Mszy św. modlitwy wynagradzające NSPJ.
  12. W sobotę 4 listopada – kapłani z posługą sakramentalną odwiedzą chorych. Ks. Proboszcz oraz ks. Paweł odwiedzą swoich chorych w przyszłą sobotę. Po wieczornej Mszy św. nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP.
  13. W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego.
  14. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne.
  15. W zakrystii i w sklepiku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
    • Śp. Jan Kwaśny, l. 92
    • Śp. Genowefa Malinowska z ul. Kartuskiej l. 93