XXXI Niedziela Zwykła – 05.11.2017 r.

 1. W sobotę 11 listopada, przypada Narodowe Święto Niepodległości. Pamiętajmy w modlitwach o tych, którzy za Polskę niepodległą polegli, ale też i o tych, którzy w trudzie budowali i budują jej niepodległy byt. W naszym Kościele Uroczysta Msza św. w intencji Ojczyzny będzie odprawiona o godz. 10.00 Natomiast Rada Dzielnicy zaprasza na Paradę Niepodległości, która wyruszy od uli Starodworskiej o godzinie 9.00. Zaproszenia od Rady dzielnicy na godzinę 17.00 do Domu Sąsiedzkiego na wspólny śpiew piosenek patriotycznych.
 2. Kartki na wypominki są jeszcze wyłożone z tyłu kościoła. Wypominki prosimy składać w zakrystii i biurze parafialnym. Różaniec z wypominkami codziennie oprócz niedzieli o godzinie 17.15 Msza św. na wypominanych w naszym kościele w każdy czwartek o godzinie 18.00.
 3. Dzisiaj w niedzielę witamy w naszej wspólnocie parafialnej O Pawła Jurkowskiego, który od 20 lat pracuje na misjach na Syberii. Przy wyjściu z Kościoła do puszek można złożyć ofiarę na potrzeby misji na Syberii.
 4. W tym tygodniu:
  • W poniedziałek po wieczornej Mszy św. zmianka tajemnic Żywego Różańca
  • We wtorek o godzinie 16.30 spotkanie Wspólnoty Franciszkańskiej
  • Również we wtorek spotkanie grupy modlitewnej o godzinie 19.00. serdecznie zapraszamy
  • W piątek 10 listopada – Św. Leona Wielkiego, papieża i doktora Kościoła
  • W sobotę 11 listopada – Św. Marcina z Tours, biskupa. Imieniny będzie przeżywał nasz ks. wikariusz Marcin Mieszczuk
 5. Spotkanie wspólnoty Marana Tha w środę po wieczornej Mszy Świętej.
 6. W czwartek zapraszamy po wieczornej Mszy św. na adorację Najświętszego Sakramentu, a po Adoracji spotkanie Kręgu Biblijnego.
 7. W niedzielę 19 listopada odbędzie się poświęcenie opłatków na stół wigilijny. W tym roku na prośbę wielu Parafian opłatki będą roznoszone po domach i mieszkaniach przez naszych starszych lektorów. Wszystkie ofiary złożone będą przeznaczone na ogrzewanie naszego kościoła.
 8. W zakrystii i kiosku można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego.
 9. Wszystkim Parafianom, Sympatykom, Dobroczyńcom i Gościom dziękujemy za wspólną modlitwę i złożone ofiary. Tym, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny czy inne jubileusze, nasza wspólnota kapłańska składa najlepsze życzenia wraz z darem modlitwy. Zaś wszystkich drogich zmarłych polecamy Miłosierdziu Bożemu.
 10. Pan odwołał do wieczności:
  • Śp. Alfons Stosiek z ul. Szarej l. 84