V Niedziela Wielkanocna – 28.04.2024 r.

28 kwietnia 2024

1. W środę 1 maja – wspomnienie Św. Józefa rzemieślnika. Nabożeństwa majowe będą sprawowane o godzinie 17.30 przed wieczorną Mszą św. Na Wzgórzu Mickiewicza nabożeństwo majowe przy kapliczce odbywa się tradycyjnie o godz. 19.00, do udziału w którym serdecznie zachęcamy.
  2. Dzisiaj w niedzielę witamy w naszej wspólnocie siostrę pallotynkę Urszulę Kłósek, która będzie mówiła o Festiwalu dla Życia.
  3. W piątek 3 maja w uroczystość Matki Boskiej Królowej Polski Msze Święte będą odprawiane w porządku niedzielnym. W tym dniu ze względu na uroczystość nie obowiązuje piątkowa wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
  4. W czasie długiego weekendu we wtorek nie ma kolejnej edycji Rekolekcji Ewangelizacyjnych. Zapraszamy 7 maja na wieczorną Mszę św.
  5. W tym tygodniu przypadają Dni Eucharystyczne I czwartek, I piątek i pierwsza sobota miesiąca. W piątek w czasie każdej Mszy św. Spowiedź św.
  6. W sobotę przed południem kapłani udadzą się do chorych z komunią św.
  7. Już dzisiaj serdecznie zapraszamy na rodzinny festyn z okazji dnia dziecka, który odbędzie się w sobotę 15 czerwca w ogrodzie i na placu przy naszym kościele. Osoby chcące włączyć się w organizację festynu, mające pomysł na atrakcje dla naszych młodych parafian, a także chcące przynieść fanty do loterii dla dzieci, prosimy o kontakt z ks. Proboszczem lub ks. Danielem.
  8. Pragnę wszystkim podziękować za tzw. Tacę wirtualną na potrzeby parafii i za złożone ofiary w kościele. Wszystkim ofiarodawcom wspierającym nasze parafialne działania składamy serdeczne Bóg Zapłać. Dziękujemy za modlitwę, słowa życzliwości wsparcie materialne. Pragnę poinformować, iż prace na kolejnej części dachu Plebani zostaną podjęte na początku czerwca.
  9. W zakrystii można nabyć najnowszy numer Gościa Niedzielnego i nasz Biuletyn informacyjny.
    • śp. Helena Wendt z ul. Kartuskiej l. 95;
    • śp. Henryk Krauze z ul. Bądkowskiego l. 93